Thunder (7.3.9) - en to ur translation catalogue (59 entries)

en: tags
ur: اصناف

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Article
ur: مضمون

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Homepage
ur: آبائی صفحہ

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Depth
ur: گہرائی

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Help
ur: مدد

en: True
ur: صحیح

en: Default
ur: طے شدہ

en: Summary
ur: خلاصہ

en: Path
ur: پاتھ

en: Menu
ur: مینیو

en: Text
ur: متن

en: User
ur: صارف

en: status
ur: حالت

en: Page
ur: صفحہ

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: The installation has encountered an error.
ur: تنصیب کے عمل  کو خرابی کا سامنا ہے۔

en: « First
ur: » ابتدائی
