Thunder (7.4.1) - en to is translation catalogue (88 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Language
is: Tungumál

en: Article
is: Grein

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Depth
is: Dýpt

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Help
is: Hjálp

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Path
is: Slóð

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Promoted
is: Upphafið

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Off
is: Af

en: Inline
is: Innfellt

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Term
is: Hugtak

en: Authored by
is: Höfundur

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Table
is: Tafla

en: Basic
is: Einfalt

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Filters
is: Síur

en: Expires
is: Fyrnist

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: author
is: höfundur

en: Permissions
is: Réttindi

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Grid
is: Grind

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Add new content
is: Bæta við efni

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu

en: No media available.
is: Ekkert margmiðlunarefni aðgengilegt.

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media Image
is: Margmiðlunarmynd

en: Media library
is: Margmiðlunarsafn

en: Media name
is: Nafn margmiðlunarefnis

en: Find and manage media.
is: Finna og stjórna margmiðlunarefni

en: Media Name
is: Nafn margmiðlunarefnis
