Thunder (8.2.5) - en to fa translation catalogue (66 entries)

en: tags
fa: نشانها

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Article
fa: مقاله

en: Action
fa: عملکرد

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: تدوین

en: Links
fa: واصلیها

en: Search
fa: جستجو

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Depth
fa: عمق

en: Field
fa: میدان

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Menu
fa: قائم

en: Text
fa: متن

en: Picture
fa: تصویر

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Off
fa: خاموش

en: Footer
fa: پاورقی

en: Inline
fa: درون خطی

en: Menu link
fa: واصلی قائم

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Field name
fa: نام میدان

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Basic
fa: پایه

en: Option
fa: انتخاب

en: Expires
fa: منقضی شده

en: Token
fa: توکن

en: Source
fa: منبع

en: Limit
fa: محدوده

en: Configure permissions
fa: پیکربندی مجوزها

en: author
fa: نویسنده

en: Entity
fa: عنصر

en: Revert
fa: بازگشت

en: Caption
fa: عنوان

en: Video
fa: ویدیو

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Paragraph
fa: فقره

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
fa: @module (<span class="admin-disabled">غیرفعال</span>)

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Menu links
fa: واصلهای قائم

en: The installation has encountered an error.
fa: نصب با خطا مواجه شد.

en: Copy of the revision from %date.
fa: رونوشت تنقیح از %revision-date

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title تدوین %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: اعاده به تنقیح قبلی

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.
