Thunder (8.x-2.0-beta2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Changed
hi: बदल गया

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: UUID
hi: युयुआइङी
