Thunder (8.x-2.41) - en to bs translation catalogue (60 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Actions
bs: Akcije

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Overview
bs: Pregled

en: Image
bs: Slika

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: Picture
bs: Slika

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Inline
bs: U liniji

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Authored by
bs: Napisao

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Tools
bs: Alati

en: Filters
bs: Filteri

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: The installation has encountered an error.
bs: Instalacija je naišla na grešku

en: Copy of the revision from %date.
bs: Kopiraj reviziju od %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bs: @type: povraćen %title revizijom %revision.

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML

en: Restricted HTML
bs: Ograničen HTML
