Thunder (8.x-3.6) - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Status
eo: Stato

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Actions
eo: Agoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Article
eo: Artikolo

en: Action
eo: Ago

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: view
eo: rigardi

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Reset
eo: Restarigu

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Help
eo: Helpo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Text
eo: Teksto

en: Picture
eo: Bildo

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Page
eo: Paĝo

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Inline
eo: en linio

en: Custom
eo: Propra

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Desc
eo: malkreske

en: User login
eo: Uzanta ensaluto

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Filters
eo: Filtroj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: Apply
eo: Apliku

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: Google Analytics
eo: Google-Analizitiko

en: Main menu
eo: Ĉefa menuo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: The installation has encountered an error.
eo: Eraro dum la instalado.

en: Copy of the revision from %date.
eo: Kopio de la revizio de %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
eo: @type: malfarita %title revizio %revision.

en: Revert to earlier revision
eo: Vi provis malfari al pli frua revizio.

en: wide
eo: larĝa

en: Asc
eo: kreske
