Thunder Admin Theme (8.x-2.0-beta14) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Author
id: Penulis

en: Version
id: Versi

en: Page title
id: Judul halaman

en: Web Server
id: Server Web

en: Published
id: Dipublikasikan

en: System
id: Sistem

en: User login
id: Login pengguna

en: Anonymous
id: Anonim

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Sort
id: Urutkan

en: Memory limit
id: Batas memori

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Last Cron Run
id: Cron Run Terakhir

en: Drupal Version
id: Versi Drupal

en: Last saved
id: Terakhir disimpan

en: Not saved yet
id: Belum disimpan

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat jenis konten apa pun. Buka <a href="@create_content">halaman pembuatan jenis konten</a> untuk menambahkan jenis konten baru.

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: General System Information
id: Informasi Sistem Umum
