Tide API (8.x-2.0) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Node
oc: Nosèl

en: Active
oc: Actiu

en: Token
oc: Geton (token)

en: Changed
oc: Modificat
