Tide Core (2.0.14) - en to am translation catalogue (31 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Language
am: ቋንቋ

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Log out
am: ውጣ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: MIME type
am: ሚሜ አይነት

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት
