Tide Core (2.0.14) - en to ug translation catalogue (43 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Name
ug: ئىسىم

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Page title
ug: بەت تېمىسى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: ,
ug: ،

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Month
ug: ئاي

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: User login
ug: كىرىش

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Front page
ug: باش بەت

en: Topic
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Sites
ug: تور بەتلەر

en: Blockquote
ug: نەقىل

en: About
ug: ھەققىدە

en: Publish content
ug: مەزمۇن ئېلان قىلىش

en: MIME type
ug: تۈرىMIME

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: - All -
ug: ھەممىسى
