Tide Core (2.0.14) - en to ar translation catalogue (77 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Moderated content
ar: محتوى خاضع للإشراف

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Language
ar: اللغة

en: Audience
ar: جمهور

en: Action
ar: إجراء

en: Tags
ar: وسوم

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Use count
ar: استخدام العد

en: Message
ar: الرسالة

en: Link
ar: رابط

en: Name
ar: الاسم

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Files
ar: الملفات

en: All
ar: الكل

en: Year
ar: السنة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Site
ar: موقع

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Month
ar: بالشهر

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Method
ar: الطريقة

en: User login
ar: دخول المستخدم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: in
ar: في

en: Front page
ar: الصفحة الرئيسية

en: Topic
ar: المناقشة

en: Entity
ar: الكيان

en: Log out
ar: خروج

en: Style
ar: نمط

en: Standard
ar: معياري

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Anonymous user
ar: مستخدم مجهول

en: Apply
ar: تطبيق

en: Enter the terms you wish to search for.
ar: أدخل العبارات التي تريد البحث عنها.

en: Used in
ar: مستخدمة في

en: Editor
ar: محرر

en: Global
ar: عالمي

en: Administrator
ar: مدير

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Search content
ar: البحث ضمن المحتوى

en: About
ar: حول

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Card
ar: بطاقة

en: - Any -
ar: - اختر -

en: - All -
ar: - الكل -

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات
