Tide Core (2.0.14) - en to bs translation catalogue (44 entries)

en: Title
bs: Naslov

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Subject
bs: Naslov

en: Language
bs: Jezik

en: Tags
bs: Tagovi

en: Overview
bs: Pregled

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: Name
bs: Ime

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: All
bs: Sve

en: Year
bs: Godina

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Month
bs: Mjesec

en: User login
bs: Prijava korisnika

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: in
bs: u

en: Front page
bs: Naslovna stranica

en: Topic
bs: Tema

en: Log out
bs: Odjavi se

en: Style
bs: Stil

en: Apply
bs: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
bs: Unesite tražene izraze.

en: Used in
bs: Koristi se u

en: Global
bs: Globalni

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: - Any -
bs: - Bilo koji -

en: Is the logged in user
bs: Je prijavljeni korisnik

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije
