Tide Core (2.0.14) - en to cs translation catalogue (88 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Moderated content
cs: Moderovaný obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Language
cs: Jazyk

en: Action
cs: Akce

en: Tags
cs: Štítky

en: Overview
cs: Přehled

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: Message
cs: Zpráva

en: Link
cs: Odkaz

en: Name
cs: Jméno

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: Archive
cs: Archiv

en: Filename
cs: Název souboru

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Files
cs: Soubory

en: All
cs: Vše

en: Year
cs: Rok

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Month
cs: Měsíc

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Method
cs: Metoda

en: User login
cs: Přihlášení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: in
cs: v

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Topic
cs: Téma

en: Log out
cs: Odhlásit

en: Style
cs: Styl

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Enter the terms you wish to search for.
cs: Zadejte hledaný termín.

en: Used in
cs: Použito v

en: Global
cs: Globální

en: Administrator
cs: Administrátor

en: Blockquote
cs: Bloková citace

en: Offset
cs: Posun

en: About
cs: Popis

en: Publish content
cs: Zveřejnit obsah

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Permanent
cs: Trvalý

en: Temporary
cs: Dočasný

en: No files available.
cs: Žádné soubory nejsou k dispozici.

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Update URL alias
cs: Aktualizovat URL alias

en: Lock Date/Time
cs: Datum/čas uzamčení

en: Changed date
cs: Datum změny

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: User who uploaded
cs: Uživatel, který nahrál tento soubor

en: Entity types
cs: Typy entit

en: Registering module
cs: Probíhá registrace modulu

en: Find and manage files.
cs: Vyhledat a spravovat soubory.

en: Files overview
cs: Přehled souborů

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
cs: Informace o použití souboru pro {{arguments.fid}}

en: No @title added yet.
cs: Žádný @title není zatím přidán.
