Tide Core (2.0.14) - en to da translation catalogue (103 entries)

en: Title
da: Titel

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Moderated content
da: Modereret indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Language
da: Sprog

en: Audience
da: Publikum

en: Action
da: Handling

en: Overview
da: Overblik

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Use count
da: Brug antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Archive
da: Arkiv

en: Filename
da: Filnavn

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Files
da: Filer

en: All
da: Alle

en: Year
da: År

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Month
da: Måned

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Method
da: Metode

en: User login
da: Log ind

en: Sort by
da: Sortér efter

en: in
da: i

en: Front page
da: Forside

en: Topic
da: Emne

en: Log out
da: Log ud

en: Style
da: Typografi

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Enter the terms you wish to search for.
da: Indtast de ord du ønsker at søge efter.

en: Used in
da: Brugt i

en: Blockquote
da: Blokcitat

en: Offset
da: Forskydning

en: Search content
da: Søg indhold

en: About
da: Om

en: Publish content
da: Udgiv indhold

en: Related Content
da: Relateret indhold

en: Entity type
da: Entity-type

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Temporary
da: Midlertidig

en: No files available.
da: Ingen tilgængelige filer.

en: Upload date
da: Upload-dato

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Is the logged in user
da: Er brugeren som er logget ind

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Update URL alias
da: Opdatér alternativ URL

en: Year range
da: Årrække

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Asc
da: Stigende

en: You haven't created or edited any content.
da: Du har ikke redigeret noget indhold.

en: Revised by
da: Redigeret af

en: Get the actual content from a content revision.
da: Hent indholdet fra en indholdsversion.

en: User who uploaded
da: Bruge som uploadede

en: My Edits
da: Mine sider

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Node operations bulk form
da: Formular til bulk-handlinger på indholdselementer

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Registering module
da: Registrerer modul

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Find and manage files.
da: Find og håndtér filer.

en: Files overview
da: Filoversigt

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
da: Information om brug af filen {{ arguments.fid }}

en: Find and moderate content.
da: Find og moderér indhold.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
da: Der er ikke noget modereret indhold tilgængeligt. Her vises kun ikke-udgivet indhold som f.eks. kladder.

en: Scheduled transitions queued.
da: Planlagte overgange sat i kø.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
