Tide Core (2.0.14) - en to fi translation catalogue (97 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Moderated content
fi: Moderoitu sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Language
fi: Kieli

en: Audience
fi: Yleisö

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: Link
fi: Linkki

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Archive
fi: Arkisto

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: All
fi: Kaikki

en: Year
fi: Vuosi

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Page
fi: Sivu

en: Site
fi: Sivusto

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Month
fi: Kuukausi

en: State
fi: Tila

en: Method
fi: Tapa

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Sort by
fi: Lajittele

en: in
fi: sisällä

en: Front page
fi: Etusivu

en: Topic
fi: Aihe

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Style
fi: Tyyli

en: Standard
fi: Standardi

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Enter the terms you wish to search for.
fi: Kirjoita haluamasi hakusanat.

en: Used in
fi: Käytetään

en: Editor
fi: Editori

en: Global
fi: Yleinen

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Blockquote
fi: Kappalelainaus

en: Search content
fi: Hae sisältöjä

en: About
fi: Tietoja

en: Fid
fi: FId

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Card
fi: Kortti

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Is the logged in user
fi: Onko käyttäjä kirjautuneena

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Year range
fi: Vuosiluvun vaihteluväli

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Master
fi: Isäntä

en: Get the actual content from a content revision.
fi: Hae sisältö sisältöversiosta.

en: User who uploaded
fi: Käyttäjä joka latasi

en: Entity types
fi: Entiteettityypit

en: Entity bundles
fi: Kohteet

en: Node operations bulk form
fi: Solmujen bulkkitoimintojen lomake

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet
