Tide Core (2.0.14) - en to gu translation catalogue (39 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Subject
gu: વિષય

en: Language
gu: ભાષા

en: Audience
gu: પ્રેક્ષક

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Size
gu: માપ

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Link
gu: કડી

en: Name
gu: નામ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Year
gu: વર્ષ

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Site
gu: સાઇટ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: Month
gu: મહિનો

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Front page
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Log out
gu: બહાર નીકળો

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Administrator
gu: સંચાલક

en: About
gu: વિશે

en: 1
gu: ૧

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: MIME type
gu: MIME પ્રકાર
