Tide Core (2.0.14) - en to he translation catalogue (93 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Moderated content
he: תוכן מנוהל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Language
he: שפה

en: Audience
he: קהל יעד

en: Action
he: פעולה

en: Tags
he: תגיות

en: Overview
he: סקירה

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Name
he: שם

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Archive
he: ארכיון

en: Filename
he: שם קובץ

en: Updated
he: עודכן

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Files
he: קבצים

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Site
he: אתר

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Month
he: חודש

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Method
he: שיטה

en: User login
he: כניסה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Department
he: מחלקה

en: in
he: ב

en: Front page
he: דף הבית

en: Topic
he: נושא

en: Entity
he: יישות

en: Log out
he: יציאה

en: Style
he: סגנון

en: Standard
he: רגיל

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Enter the terms you wish to search for.
he: הקלידו את המילים שברצונכם לחפש.

en: Used in
he: משמש ב-

en: Editor
he: עורך

en: Global
he: כללי

en: Administrator
he: מנהל

en: Offset
he: היסט

en: About
he: אודות

en: Publish content
he: פרסום תוכן

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Card
he: קלף

en: - Any -
he: - הכל -

en: Is the logged in user
he: הוא המשתמש שבפנים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Numbered
he: ממוספר

en: Published status
he: מצב פרסום

en: Main page content
he: תוכן

en: Update URL alias
he: עדכון כתובות URL חילופיות

en: Contact Us
he: יצירת קשר

en: Weight for row @number
he: משקל עבור שורה @number

en: Asc
he: סדר עולה

en: You haven't created or edited any content.
he: לא יצרת או ערכת שום תוכן

en: Master
he: מאסטר

en: File usage
he: שימוש בקובץ

en: No @title added yet.
he: לא נוצרו עדיין @title.
