Tide Core (2.0.14) - en to hr translation catalogue (64 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Moderated content
hr: Moderirani sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Language
hr: Jezik

en: Action
hr: Akcija

en: Tags
hr: Oznake

en: Overview
hr: Pregled

en: Size
hr: Veličina

en: Search
hr: Pretraga

en: Reset
hr: Poništi

en: None
hr: Nema

en: Use count
hr: Broj korištenja

en: Message
hr: Poruka

en: Link
hr: Poveznica

en: Name
hr: Naziv

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: Archive
hr: Arhiva

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Content type
hr: Vrsta sadržaja

en: Files
hr: Datoteke

en: All
hr: Svi

en: Year
hr: Godina

en: Page title
hr: Naziv stranice

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Plain text
hr: Obični tekst

en: Month
hr: Mjesec

en: State
hr: Država

en: Desc
hr: Silazno

en: Method
hr: Metoda

en: User login
hr: Prijava korisnika

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: in
hr: u

en: Front page
hr: Naslovnica

en: Topic
hr: Tema

en: Log out
hr: Odjava

en: Style
hr: Stil

en: Standard
hr: Standardno

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: Apply
hr: Primjeni

en: Enter the terms you wish to search for.
hr: Unesite izraze koje želite pronaći.

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Global
hr: Opće

en: About
hr: Opis

en: Publish content
hr: Objavi sadržaj

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: Upload date
hr: Nadnevak otpreme

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Status messages
hr: Poruke statusa

en: Main page content
hr: Glavni sadržaj stranice

en: Update URL alias
hr: Osvježi URL nadimak

en: Weight for row @number
hr: Težina za red @number

en: Asc
hr: Uzlazno
