Tide Core (2.0.14) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Moderated content
is: Ritstýrt efni

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Language
is: Tungumál

en: Action
is: Aðgerð

en: Tags
is: Efnisorð

en: Overview
is: Yfirlit

en: Size
is: Stærð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Use count
is: Notkun

en: Message
is: Skilaboð

en: Link
is: Hlekkur

en: Name
is: Nafn

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Updated
is: Uppfært

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Files
is: Skrár

en: All
is: Allt

en: Year
is: Ár

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Month
is: Mánuður

en: State
is: Fylki

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Department
is: Deild

en: Front page
is: Forsíða

en: Topic
is: Umræðuefni

en: Log out
is: Útskrá

en: Style
is: Stíll

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Enter the terms you wish to search for.
is: Skrifaðu þau skilyrði sem þú vilt leita eftir.

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
