Tide Core (2.0.14) - en to ml translation catalogue (25 entries)

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: Moderated content
ml: മോഡറേറ്റ് ചെയ്ത ഉള്ളടക്കം

en: Type
ml: തരം

en: Author
ml: ലേഖകൻ

en: Subject
ml: വിഷയം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Audience
ml: പ്രേക്ഷകർ

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Name
ml: പേര്

en: Filename
ml: ഫയലിന്റെ പേര്

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: Year
ml: വര്‍ഷം

en: Published
ml: പ്രസിദ്ധീകരിച്ചവ

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Month
ml: മാസം

en: Front page
ml: പ്രധാനതാള്‍

en: MIME type
ml: MIME തരം
