Tide Core (2.0.14) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Moderated content
mr: नियंत्रित मजकूर

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Language
mr: भाषा

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: Action
mr: कृती

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Use count
mr: उपयोगकर्त्यांची संख्या

en: Message
mr: संदेश

en: Link
mr: दुवा

en: Name
mr: नाव

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Page
mr: पान

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Month
mr: महिना

en: State
mr: राज्य

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Front page
mr: मुखपृष्ठ

en: Topic
mr: विषय

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Used in
mr: कोठे वापरली आहे

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Upload date
mr: अपलोड केल्याची तारीख

en: - Any -
mr: - काहीही -

en: Published status
mr: प्रकाशन अवस्था

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Files overview
mr: फाईल्सचा आढावा
