Tide Core (2.0.14) - en to ne translation catalogue (36 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Status
ne: अवस्था

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: Subject
ne: विषय

en: Language
ne: भाषा

en: Action
ne: कारवाही

en: Tags
ne: ट्यागहरू

en: Overview
ne: समिक्षा

en: Size
ne: आकार

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Message
ne: सन्देश

en: Link
ne: लिङ्क

en: Name
ne: नाम

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: All
ne: सबै

en: Year
ne: वर्ष

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Published
ne: प्रकाशित

en: Filter
ne: फिल्टर

en: Location
ne: स्थान

en: Month
ne: महिना

en: User login
ne: प्रयोगकर्ताको प्रवेश

en: Front page
ne: मुख्य पृष्ठ

en: Topic
ne: विषय

en: Log out
ne: लगआउट

en: Enter the terms you wish to search for.
ne: तपाईँले खोज्न चाहनुभएको शब्द हाल्नुहोस।

en: Administrator
ne: मुख्य प्रबन्धक

en: 1
ne: १

en: Dashboard
ne: ड्यासबोड

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु
