Tide Core (2.0.14) - en to oc translation catalogue (73 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Language
oc: Lenga

en: Action
oc: Accion

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: Message
oc: Messatge

en: Link
oc: Ligam

en: Name
oc: Nom

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Files
oc: Fichièrs

en: All
oc: Tot

en: Year
oc: Annada

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Month
oc: Mes

en: State
oc: Estat

en: Method
oc: Metòde

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Sort by
oc: Triar per

en: in
oc: dins

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Topic
oc: Subjècte

en: Entity
oc: Entitat

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Style
oc: Estil

en: Standard
oc: Estandard

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Offset
oc: Decalatge

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: About
oc: A prepaus

en: Publish content
oc: Publica lo contengut

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Temporary
oc: Temporari

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: - Any -
oc: - Tot -

en: Is the logged in user
oc: Es l'utilizaire connectat

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Update URL alias
oc: Metre a jorn l'aliàs d'URL

en: Year range
oc: Interval d'annadas

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Master
oc: Maître

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.

en: User who uploaded
oc: Utilizaire ayant transferit
