Tide Core (2.0.14) - en to ps translation catalogue (40 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Subject
ps: موضوع

en: Language
ps: ژبه

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Message
ps: پيغام

en: Link
ps: تړونی

en: Name
ps: نوم

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: User
ps: غړی

en: All
ps: ټول

en: Year
ps: کال

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Page
ps: پاڼه

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Month
ps: میاشت

en: User login
ps: غړي کارن نوم

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Topic
ps: موضوع

en: Log out
ps: وتون

en: Style
ps: ډول

en: Standard
ps: معياري

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Blockquote
ps: وينالېږد

en: About
ps: په اړه

en: Permanent
ps: دايمي

en: Temporary
ps: لنډمهاله

en: - Any -
ps: -هر-

en: - All -
ps: - ټول -
