Tide Core (2.0.14) - en to ro translation catalogue (93 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Moderated content
ro: Conținut moderat

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Language
ro: Limba

en: Action
ro: Acțiune

en: Tags
ro: Etichete

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Size
ro: Mărime

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Message
ro: Mesaj

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: Archive
ro: Arhivă

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Files
ro: Fișiere

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Site
ro: Sit

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locația

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Month
ro: Lună

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Method
ro: Metodă

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Sort by
ro: Sortare după

en: in
ro: în

en: Front page
ro: Pagina principală

en: Topic
ro: Subiect

en: Entity
ro: Entitate

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Style
ro: Stil

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Enter the terms you wish to search for.
ro: Introduceți termenii doriți pentru căutare.

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Blockquote
ro: Citat

en: Offset
ro: Decalaj

en: Search content
ro: Căutare conţinut

en: About
ro: Despre

en: Publish content
ro: Publicare conținut

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Is the logged in user
ro: Este utilizatorul autentificat

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Moderation state
ro: Starea de moderare

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Get the actual content from a content revision.
ro: Obțineți conținutul actual dintr-o revizie a conținutului.

en: User who uploaded
ro: Utilizatorul care a încărcat

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Node operations bulk form
ro: Formular pentru operații în masă noduri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}
