Tide Core (2.0.14) - en to sv translation catalogue (115 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Moderated content
sv: Modererat innehåll

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Language
sv: Språk

en: Audience
sv: Målgrupp

en: Action
sv: Åtgärd

en: Tags
sv: Etiketter

en: Overview
sv: Översikt

en: Size
sv: Storlek

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Use count
sv: Antal använd

en: Message
sv: Meddelande

en: Link
sv: Länk

en: Name
sv: Namn

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: Archive
sv: Arkiv

en: Filename
sv: Filnamn

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Files
sv: Filer

en: All
sv: Alla

en: Year
sv: År

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Site
sv: Webbplats

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Location
sv: Plats

en: Plain text
sv: Ren text

en: Month
sv: Månad

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Method
sv: Metod

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Department
sv: Avdelning

en: in
sv: i

en: Front page
sv: Startsida

en: Topic
sv: Ämne

en: Entity
sv: Objekt

en: Log out
sv: Logga ut

en: Style
sv: Stil

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Enter the terms you wish to search for.
sv: Ange de termer du vill söka efter.

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Used in
sv: Används i

en: Editor
sv: Redaktör

en: Global
sv: Globalt

en: Administrator
sv: Administratör

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Offset
sv: Kompensera

en: Search content
sv: Söka efter innehåll

en: About
sv: Om

en: Publish content
sv: Publicera innehåll

en: Related Content
sv: Relaterat innehåll

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Temporary
sv: Temporär

en: No files available.
sv: Inga filer tillgängliga.

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Upload date
sv: Datum för uppladdning

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: Card
sv: Kort

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Is the logged in user
sv: Är den inloggade användaren

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Numbered
sv: Numrerad

en: Moderation state
sv: Modereringsstatus

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: Year range
sv: Årsintervall

en: Changed date
sv: Datum för ändring

en: Weight for row @number
sv: Vikt för rad @number

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Get the actual content from a content revision.
sv: Erhåll det nuvarande innehållet från en versions innehåll.

en: User who uploaded
sv: Användare som laddade upp

en: Entity types
sv: Entitetstyp

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Registering module
sv: Registrerar modul

en: File usage
sv: Filanvändning

en: Lock owner
sv: Lås ägare

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Find and manage files.
sv: Hitta och hantera filer.

en: Files overview
sv: Översikt av filer

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
sv: Information om filanvändande för {{ arguments.fid }}

en: Locked content
sv: Låst innehåll

en: Find and moderate content.
sv: Hitta och moderera innehåll.

en: No moderated content available. Only pending versions of content, such as drafts, are listed here.
sv: Inget modererat innehåll tillgängligt. Endast väntande versioner av innehåll, till exempel utkast, listas här.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera
