Tide Core (2.0.14) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Action
th: แอคชั่น

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Message
th: ข้อความ

en: Link
th: ลิงค์

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: All
th: ทั้งหมด

en: Year
th: ปี

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Month
th: เดือน

en: State
th: รัฐ

en: in
th: ใน

en: Front page
th: หน้าแรก

en: Topic
th: หัวเรื่อง

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Standard
th: มาตรฐาน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Enter the terms you wish to search for.
th: ใส่คำที่คุณต้องการค้นหา

en: Editor
th: แก้ไข

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: User who uploaded
th: ผู้ใช้ที่อัปโหลด

en: Node operations bulk form
th: การดำเนินการของโหนดจำนวนมาก
