Tide Core (2.0.14) - en to ur translation catalogue (36 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Moderated content
ur: معتدل مواد

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Language
ur: زبان

en: Audience
ur: شائقین

en: Action
ur: ایکشن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: Overview
ur: جائزہ

en: Size
ur: حجم

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Use count
ur: استعمال شدہ کی تعداد

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Name
ur: نام

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: User
ur: صارف

en: Page
ur: صفحہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Front page
ur: سرورق

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
