Tide Landing Page (2.0.6) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Description
bn: বিবরণ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Email
bn: ইমেইল

en: Logo
bn: লোগো

en: Location
bn: অবস্থান

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Profile
bn: প্রোফাইল
