Tide Landing Page (2.0.6) - en to fa translation catalogue (39 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Description
fa: شرح

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Date
fa: تاریخ

en: Links
fa: پیوندها

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Summary
fa: خلاصه

en: Component
fa: جزء

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Logo
fa: آرم

en: Off
fa: خاموش

en: Custom
fa: سفارشی

en: Location
fa: مکان

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Thumbnail
fa: تصویر بندانگشتی

en: Media
fa: رسانه

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Events
fa: رویدادها

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: Profile
fa: نمایه

en: Source
fa: منبع

en: Topic
fa: موضوع

en: White
fa: سفید

en: Style
fa: سبک

en: Related links
fa: پیوندهای مرتبط

en: Standard
fa: استاندارد

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Image gallery
fa: گالری عکس

en: Grey
fa: خاکستری

en: Featured
fa: ویژه

en: Postal Address
fa: آدرس پستی

en: Light
fa: روشن

en: Dark
fa: تاریک
