Tide Landing Page (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (42 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Description
pt: Descrição

en: On
pt: Habilitado

en: Item Name
pt: Nome do item

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Background Image
pt: Imagem de Fundo

en: Summary
pt: Resumo

en: Theme
pt: Tema

en: Component
pt: Componente

en: Components
pt: Componentes

en: Off
pt: Desligado

en: Location
pt: Localização

en: Items
pt: Itens

en: Media
pt: Mídia

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Events
pt: Eventos

en: Navigation
pt: Navegação

en: Basic
pt: Básico

en: Phone Number
pt: Número do Telefone

en: Source
pt: Fonte

en: Topic
pt: Tópico

en: White
pt: Branco

en: Style
pt: Estilo

en: Promotion
pt: Promoção

en: Image Gallery
pt: Galeria de imagem

en: News
pt: Notícias

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Campaign
pt: Campanha

en: Card
pt: Cartão

en: Accordion
pt: Acordeão

en: Numbered
pt: Numerado

en: Contact Us
pt: Contate-nos

en: Dark
pt: Escuro

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
pt: Conteúdo limitado a @limit caracteres, restam: <strong>@remaining</strong>

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

[ctx: Date range separator]
en: -
pt: No contexto: separador do período de data

en: Call To Action
pt: Chamada para a ação
