Tide Media (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Audience
ja: 読者

en: On
ja: オン

en: File
ja: ファイル

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Center
ja: 中央

en: Name
ja: 名前

en: Summary
ja: 概要

en: Length
ja: 長さ

en: Audio
ja: オーディオ

en: Text
ja: テキスト

en: Embedded
ja: 埋め込み

en: Off
ja: オフ

en: Published
ja: 掲載

en: Media
ja: メディア

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Topic
ja: トピック

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Video
ja: ビデオ

en: Document
ja: ドキュメント

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Video file
ja: 動画ファイル

en: Media Browser
ja: メディアブラウザー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Library
ja: ライブラリー

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Media browser
ja: メディアブラウザー

en: Video URL
ja: 動画URL

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: Select media
ja: メディアを選択

en: Use local files for reusable media.
ja: サーバー内に保存されたファイルを再利用可能なメディアとして使います。

en: Use local images for reusable media.
ja: サーバー内に保存された画像を再利用可能なメディアとして使います。
