Tide Media (8.x-2.0) - en to fa translation catalogue (38 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Delete
fa: حذف

en: Audience
fa: مخاطب

en: On
fa: روشن

en: File
fa: فایل

en: Advanced options
fa: گزینه‌های پیشرفته

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Name
fa: نام

en: Summary
fa: خلاصه

en: Length
fa: طول

en: Audio
fa: صوتی

en: Text
fa: متن

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Media
fa: رسانه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Topic
fa: موضوع

en: Alignment
fa: تراز

en: Caption
fa: عنوان

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Document
fa: سند

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Add image
fa: افزودن تصویر

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
