Tide Media (8.x-2.0) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Audience
id: Pemirsa

en: On
id: Pada

en: Advanced options
id: Opsi lanjutan

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Center
id: Tengah

en: Name
id: Nama

en: Summary
id: Ringkasan

en: Length
id: Panjang

en: Text
id: Teks

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Department
id: Departemen

en: Topic
id: Topik

en: Alignment
id: Perataan

en: Caption
id: Keterangan

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Document
id: Dokumen

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Timeline
id: Garis waktu

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Library
id: Pustaka

en: Select any filter and click on Apply to see results
id: Pilih filter dan klik Apply untuk melihat hasilnya

en: Media browser
id: Browser media

en: Video URL
id: URL video

en: Asc
id: Urutan turun

en: Media type
id: Jenis media

en: Select media
id: Memilih media

en: Use local files for reusable media.
id: Gunakan file lokal untuk media yang dapat digunakan kembali.

en: Use local images for reusable media.
id: Gunakan gambar lokal untuk media yang dapat digunakan kembali.
