Tide Media (8.x-2.0) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Audience
uk: Аудиторія

en: On
uk: Увімкнено

en: File
uk: Файл

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Summary
uk: Резюме

en: Length
uk: Довжина

en: Audio
uk: Звук

en: Text
uk: Текст

en: Embedded
uk: Вбудований

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Department
uk: Відділ

en: Topic
uk: Тема

en: Alignment
uk: Вирівнювання

en: Caption
uk: Підпис

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Document
uk: Документ

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Timeline
uk: Графік часу

en: Timelines
uk: Розклади

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Restricted
uk: Обмежено

en: Download URL
uk: URL завантаження

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Add image
uk: Додати зображення

en: Library
uk: Бібліотека

en: Select any filter and click on Apply to see results
uk: Щоб побачити результат, виберіть довільний фільтр і натисніть "Застосувати"

en: Media browser
uk: Медіа-оглядач

en: Embedded video
uk: Вбудоване відео

en: Video URL
uk: URL відео

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Image browser
uk: Оглядач зображень

en: Media type
uk: Тип носія

en: Select media
uk: Вибрати медіа

en: Transcript
uk: Транскрипція

en: Use local files for reusable media.
uk: Використовувати локальні файли для багаторазових медіа.

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: License Type
uk: Тип ліцензії
