Tide News (8.x-1.2) - en to ps translation catalogue (6 entries)

en: Body
ps: تنه

en: Tags
ps: بچوي

en: Date
ps: نيټه

en: Links
ps: تړوني

en: Link
ps: تړونی

en: Topic
ps: موضوع
