Tide News (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: On
de: An

en: Date
de: Datum

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Off
de: Aus

en: Location
de: Ort

en: Department
de: Abteilung

en: Topic
de: Thema

en: Related links
de: Darauf bezogene Links

en: News
de: Neuigkeiten

en: Introduction Text
de: Einleitungstext

en: Content limited to @limit characters, remaining: <strong>@remaining</strong>
de: Eingabe begrenzt auf @limit Zeichen, verbleibend: <strong>@remaining</strong>

en: Featured Image
de: Ausgewähltes Bild

en: Contact us
de: Kontaktieren Sie uns

en: Social sharing
de: Teilen über Soziale Netzwerke
