Tide News (8.x-2.0) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Body
ku: ناوەڕۆک

en: Tags
ku: تاگەکان

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Link
ku: بەستەر

en: Summary
ku: کورتە

en: Location
ku: شوێن

en: Topic
ku: بابەت
