TiendaParaMiPyMe (1.0.11) - en to nn translation catalogue (49 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Body
nn: Brødtekst

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Header
nn: Topptekst

en: Left sidebar
nn: Venstre sidestolpe

en: Right sidebar
nn: Høgre sitestolpe

en: Footer
nn: Botntekst

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Comment
nn: Kommentar

en: Address
nn: Adresse

en: Start
nn: Byrjar

en: End
nn: Sluttar

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: Hidden
nn: Skjult

en: Info
nn: Informasjon

en: Products
nn: Varer

en: Apply
nn: Bruk

en: Go to first page
nn: Gå til første side

en: Go to last page
nn: Gå til siste side

en: Relative
nn: Relativ

en: First sidebar
nn: Fyrste sidestolpe

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
nn: <em>Frå</em> adressa i automatisk utsendte e-postar, e-post for gjennoppretting av passord og andre påminningar. (Bruk ei adresse som endar likt med domenet til nettstaden for at ikkje e-posten skal verte tolka som spam.)

en: Page top
nn: Sidetopp

en: Page bottom
nn: Sideslutt

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Highlighted
nn: Utheva
