TiendaParaMiPyMe (1.0.2) - en to sv translation catalogue (145 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Body
sv: Brödtext

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Tags
sv: Etiketter

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Center
sv: Centrerad

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Help
sv: Hjälp

en: Default
sv: Förvald

en: Small
sv: Liten

en: View
sv: Visa

en: Audio
sv: Ljud

en: Teaser
sv: Ingress

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Left sidebar
sv: Vänster sidospalt

en: Right sidebar
sv: Höger sidospalt

en: Footer
sv: Sidfot

en: Custom
sv: Anpassad

en: Comment
sv: Kommentar

en: Gallery
sv: Galleri

en: Warning
sv: Varning

en: Height
sv: Höjd

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Static
sv: Statisk

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Full
sv: Fullständig

en: Authored on
sv: Författad

en: Hidden
sv: Dold

en: Fixed
sv: Fast

en: Revert
sv: Återställ

en: Buttons
sv: Knappar

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Info
sv: Information

en: Red
sv: Röd

en: White
sv: Vit

en: or
sv: eller

en: Changed
sv: Ändrad

en: Products
sv: Varor

en: Gray
sv: Grå

en: Purple
sv: Lila

en: Document
sv: Dokument

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Sticky
sv: Klistrad

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Relative
sv: Relativt

en: Teal
sv: Grönblå

en: Pink
sv: Rosa

en: Next >
sv: Nästa >

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Filter by category
sv: Filtrera per kategori

en: Order by
sv: Sortera på

en: Administrator
sv: Administratör

en: Brand
sv: Bomärke

en: Offset
sv: Kompensera

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: and
sv: och

en: Regions
sv: Regioner

en: Inherit
sv: Ärv

en: of
sv: av

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Yellow
sv: Gul

en: Light
sv: Ljust

en: First sidebar
sv: Första sidospalten

en: Primary
sv: Primär

en: Secondary
sv: Sekundär

en: Absolute
sv: Fast

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Payment Method
sv: Betalningssätt

en: Pagination
sv: Paginering

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
sv: Avsändaradress som används för automatisk e-post som skickas vid registrering, begäran om nytt lösenord och vid andra aviseringar. (Använd en adress som slutar med din webbplats domän för att minska risken för att e-posten flaggas som spam.)

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Shipping Information
sv: Leveransinformation

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Dark
sv: Mörkt

en: Asc
sv: Stigande

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Last page
sv: Sista sidan

en: Primary menu
sv: Primär meny

en: Loading…
sv: Laddar...

en: Hero
sv: Herobild

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: First page
sv: Första sidan

en: Submitted by @author_name on @date
sv: Inlagt av @author_name @date

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Order Confirmation
sv: Orderbekräftelse

en: Order #@number details:
sv: Detaljer för order #@number:

en: Go to page @key
sv: Gå till sida @key

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
sv: Återställ till utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
sv: Återställ

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
sv: En uppladdad fil eller ett dokument, exempelvis en PDF.
