TiendaParaMiPyMe (1.0.8) - en to ru translation catalogue (169 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Tags
ru: Теги

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Center
ru: Центр

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Go to previous page
ru: На предыдущую страницу

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Help
ru: Справка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Small
ru: Маленький

en: View
ru: Просмотр

en: Audio
ru: Аудио

en: Region
ru: Область

en: Teaser
ru: Анонс

en: Updated
ru: Обновлено

en: Layout
ru: Макет

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Header
ru: Шапка

en: Left sidebar
ru: Левая боковая колонка

en: Right sidebar
ru: Правая боковая колонка

en: Footer
ru: Подвал

en: Custom
ru: Собственная

en: Comment
ru: Комментарий

en: Gallery
ru: Галерея

en: Normal
ru: Нормальный

en: Success
ru: Успешно

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Height
ru: Высота

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: Banner
ru: Баннер

en: Position
ru: Позиция

en: Static
ru: Статическая

en: Original
ru: Оригинал

en: By Category
ru: По категории

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Full
ru: Полный

en: Authored on
ru: Создан в

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Commerce
ru: Торговля

en: Fixed
ru: Фиксированный

en: Revert
ru: Вернуть

en: Buttons
ru: Кнопки

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Info
ru: Инфо

en: Red
ru: Красный

en: White
ru: Белый

en: or
ru: или

en: Video
ru: Видео

en: Unset
ru: Возрат в исходное состояние

en: Changed
ru: Изменение

en: Products
ru: Товары

en: Gray
ru: Серый

en: Purple
ru: Фиолетовый

en: Document
ru: Документ

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Sticky
ru: Прикреплено

en: Next page
ru: Следующая страница

en: Anonymous user
ru: Анонимный пользователь

en: Apply
ru: Применить

en: Go to first page
ru: На первую страницу

en: Go to last page
ru: На последнюю страницу

en: Double
ru: Удвоить

en: Relative
ru: Относительное

en: Teal
ru: Зеленовато-голубой

en: Pink
ru: Розовый

en: Border Color
ru: Цвет границы

en: Dotted
ru: Пунктир

en: Dashed
ru: Штрих

en: Solid
ru: Сплошной

en: Groove
ru: Выступ

en: Inset
ru: Внутрь

en: Authenticated user
ru: Аутентифицированный пользователь

en: Green
ru: Зелёный

en: Blue
ru: Синий

en: Filter by category
ru: Фильтр по категории

en: Orange
ru: Оранжевый

en: Order by
ru: Сортировка по

en: Administrator
ru: Администратор

en: Brand
ru: Бренд

en: Product Category
ru: Категория товара

en: Offset
ru: Пропустить

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: and
ru: и

en: Regions
ru: Области

en: a
ru: в

en: Inherit
ru: Наследовать

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: of
ru: из

en: Billing Information
ru: Информация о плательщике

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Light
ru: Светлая

en: First sidebar
ru: Первая боковая панель

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Absolute
ru: Абсолютный

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Circle
ru: Круг

en: Payment Method
ru: Метод оплаты

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ru: <em>Исходящий</em> адрес e-mail для автоматической отправки писем при регистрации, запроса нового пароля и других уведомлений. (Используйте адрес, связанный с вашим доменом, чтобы избежать попадания писем в спам)

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Breadcrumbs
ru: Строка навигации

en: Page top
ru: Верх страницы

en: Page bottom
ru: Низ страницы

en: Secondary menu
ru: Дополнительное меню

en: Shipping Information
ru: Информация о доставке

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ru: Используйте метки для группировки статей по темам.

en: Current page
ru: Текущая страница

en: Highlighted
ru: Подсвеченные

en: Previous page
ru: Предыдущая страница

en: Dark
ru: Темный

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Default font
ru: Шрифт по умолчанию

en: Full HTML
ru: Полный HTML

en: Last page
ru: Последняя страница

en: Blog Tags
ru: Теги блога

en: Primary menu
ru: Основное меню

en: Loading…
ru: Загрузка…

en: Hero
ru: Кадр-герой

en: Thank you for your order!
ru: Спасибо за ваш заказ!

en: Editorial
ru: В редактировании

en: Default comments
ru: Комментарии по умолчанию

en: Allows commenting on content
ru: Позволить комментирование материалов

en: First page
ru: Первая страница

en: Pre-content
ru: Перед содержимым

en: Submitted by @author_name on @date
ru: Опубликовано @author_name - @date

en: Basic block
ru: Базовый блок

en: A basic block contains a title and a body.
ru: Базовый блок, содержащий заголовок и текст.

en: Basic HTML
ru: Базовый HTML

en: Order Confirmation
ru: Подтверждение заказа

en: Order #@number details:
ru: Заказ #@number подробнее:

en: Go to page @key
ru: Перейти на страницу @key

en: A locally hosted audio file.
ru: Локально размещаемый аудиофайл.

en: A locally hosted video file.
ru: Локально размещаемый видеофайл.

en: Remote video
ru: Внешнее видео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
ru: Видео с YouTube или Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
ru: Заархивированный

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ru: Черновик

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ru: Опубликовано

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
ru: Архивировать

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
ru: Восстановить из Черновика

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
ru: Восстановить

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ru: Создать новый черновик

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ru: Опубликовать

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
ru: Загруженный файл или документ, такой как PDF.
