TiendaParaMiPyMe (1.0.0) - en to da translation catalogue (146 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Center
da: Centreret

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: View
da: Vis

en: Audio
da: Lyd

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Left sidebar
da: Venstre sidepanel

en: Right sidebar
da: Højre sidepanel

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Comment
da: Kommentar

en: Gallery
da: Galleri

en: Success
da: Succes

en: Warning
da: Advarsel

en: Height
da: Højde

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: End
da: Slut

en: Position
da: Placering

en: Static
da: Statisk

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Hidden
da: Skjult

en: Fixed
da: Fast

en: Revert
da: Gendan

en: Buttons
da: Knapper

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Red
da: Rød

en: White
da: Hvid

en: or
da: eller

en: Unset
da: Fjern

en: Changed
da: Ændret

en: Products
da: Produkter

en: Gray
da: Grå

en: Purple
da: Lilla

en: Document
da: Dokument

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Sticky
da: Klæbrig

en: Next page
da: Næste side

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Double
da: Dobbelt

en: Relative
da: Relativ

en: Dotted
da: Prikket

en: Dashed
da: Stiplet

en: Solid
da: Ensfarvet

en: Groove
da: Fordybning

en: Ridge
da: Højderyg

en: Inset
da: Forsænket

en: Outset
da: Hævet

en: Next >
da: Næste >

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Filter by category
da: Filtrér udfra kategorien

en: Order by
da: Sortér efter

en: Offset
da: Forskydning

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: and
da: og

en: Regions
da: Regioner

en: Inherit
da: Arv

en: of
da: af

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Yellow
da: Gul

en: Light
da: Lyst

en: First sidebar
da: Første sidepanel

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Absolute
da: Absolut

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Payment Method
da: Betalingsmetode

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
da: <em>Fra</em>-adressen i automatiske beskeder som sendes ved oprettelse af brugere samt udsendelse af nye adgangskoder og andre beskeder. (Brug en adresse på sitets domæne for at undgå at beskeder fra adressen bliver markeret som spam.)

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Dark
da: Mørkt

en: Asc
da: Stigende

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Loading…
da: Indlæser…

en: Editorial
da: Redaktionel

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: First page
da: Første side

en: Pre-content
da: Præindhold

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: A locally hosted audio file.
da: En lokal lydfil.

en: A locally hosted video file.
da: En lokal videofil.

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore to Draft
da: Gendan som kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Restore
da: Gendan

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
