Timefield (1.0.0) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Label
uk: Мітка

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: 30 Minutes
uk: 30 хвилин

en: 1 Hour
uk: 1 год.

en: Time
uk: Час

en: Never
uk: Ніколи

en: Fields
uk: Поля

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Duration
uk: Тривалість

en: Days
uk: Дні(в)

en: End Time
uk: Час закінчення

en: 3 Hours
uk: 3 години

en: 2 Hours
uk: 2 години

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Hour and Minute Separator
uk: Розділювач годин і хвилин

en: Duration in seconds
uk: Тривалість у секундах

en: Number of summary rows: @rows
uk: Кількість рядків резюме: @rows

en: Summary field will always be visible
uk: Поле резюме буде завжди видимим
