Timefield (1.0.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Required
pt: Obrigatório

en: Label
pt: Rótulo

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: 30 Minutes
pt: 30 Minutos

en: 1 Hour
pt: 1 Hora

en: Time
pt: Hora

en: Never
pt: Nunca

en: Fields
pt: Campos

en: Optional
pt: Opcional

en: Duration
pt: Duração

en: Days
pt: Dias

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Number of summary rows: @rows
pt: Número de linhas de resumo: @rows

en: Summary field will always be visible
pt: O campo de resumo será sempre visível
