Timestamp Range (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (7 entries)

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Field types
de: Feldtypen

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
de: Format: %format. Leer lassen, um den Zeitpunkt des Speicherns zu verwenden.

en: Date separator
de: Trennzeichen für das Datum

en: The string to separate the start and end dates
de: Die Zeichen mit dem das Startdatum und das Enddatum getrennt werden

en: Separator: %separator
de: Trennzeichen: %separator
