Timestamp Range (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Start date
pt: Data de início

en: End date
pt: Data de fim

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
pt: Formato: %format. Deixe em branco para utilizar a hora da submissão do formulário.

en: Date separator
pt: Separador de data

en: The string to separate the start and end dates
pt: A expressão para separar as datas de início e término

en: Separator: %separator
pt: Separador: %separator
