Translation Management Tool (8.x-1.0-beta3) - en to kn translation catalogue (90 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Default action
kn: ರೂಡಿಗತ ಕ್ರಿಯೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Closed
kn: ಮುಚ್ಚಲಾಗಿದೆ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: File
kn: ಕಡತ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: View
kn: ನೋಡು

en: Assigned
kn: ನಿಯೋಜಿಸಲಾದ

en: Status:
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ:

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Submitted
kn: ಸಲ್ಲಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Locale
kn: ಲೊಕ್ಯಾಲ್

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Amount
kn: ಮೊತ್ತ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Job
kn: ಮುದ್ರಣ ಕಾರ್ಯ

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: French
kn: ಫ್ರೆಂಚ್

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Not available
kn: ಲಭ್ಯವಿರುವುದಿಲ್ಲ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Connect
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಕಲ್ಪಿಸು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Data
kn: ದತ್ತಾಂಶ

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Suggestions
kn: ಸಲಹೆಗಳು

en: Words
kn: ಪದಗಳು

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: State:
kn: ಸ್ಥಿತಿ:

en: Item ID
kn: ಅಂಶ ಐಡಿ

en: Abort
kn: ಸ್ಥಗಿತಗೊಳಿಸು

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ
