Translation Management Tool (8.x-1.11) - en to da translation catalogue (143 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: user
da: bruger

en: Default action
da: Standardhandling

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Item
da: Element

en: Closed
da: Lukket

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Currency
da: Valuta

en: Action
da: Handling

en: File
da: Fil

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: Message
da: Meddelelse

en: - None -
da: - Ingen -

en: none
da: ingen

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Manage
da: Administration

en: Unassign
da: Fjern

en: Unassigned
da: Ikke tildelt

en: Assigned
da: Tildelt

en: Unknown
da: Ukendt

en: States
da: Tilstande

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Submitted
da: Indsendt

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Never
da: Aldrig

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Locale
da: Lokalitet

en: configure
da: indstil

en: Items
da: Overskrifter

en: Amount
da: Beløb

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Owner
da: Ejer

en: Table
da: Tabel

en: Checkout
da: Til kassen

en: Provider
da: Udbyder

en: Clone
da: Klon

en: Expose
da: Blotlæg

en: Task
da: Opgave

en: Word count
da: Ordtælling

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Pending
da: Afventer

en: Key
da: Nøgle

en: French
da: Fransk

en: Messages
da: Beskeder

en: Sources
da: Kilder

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Source
da: Kilde

en: Accepted
da: Accepteret

en: Select list
da: Valgliste

en: Source type
da: Kildetype

en: Empty
da: Tom

en: Immediately
da: Straks

en: Not available
da: Ikke tilgængelig

en: No visible changes
da: Ingen synlige ændringer

en: Cart
da: Indkøbskurv

en: Changed
da: Ændret

en: Completed
da: Gennemført

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Review
da: Gennemgå

en: Finished
da: Færdig

en: Reason
da: Begrundelse

en: Apply
da: Udfør

en: Assign
da: Tildel

en: Not translated
da: Ikke oversat

en: Variables
da: Variable

en: Translated
da: Oversat

en: Translation
da: Oversættelse

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Context
da: Kontekst

en: Offset
da: Forskydning

en: German
da: Tysk

en: Machine name
da: Internt navn

en: Finish
da: Afslut

en: About
da: Om

en: Download method
da: Filoverførsel

en: Suggestions
da: Forslag

en: Untranslated
da: Ikke oversat

en: Translate
da: Oversæt

en: Choose
da: Vælg

en: Checkout settings
da: Indstillinger for checkout

en: Fail
da: Mislykkedes

en: In progress
da: I gang

en: Assign to
da: Tildel til

en: Drupal user
da: Drupal bruger

en: Source language
da: Kildesprog

en: Default export format
da: Standard eksportformat

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Outdated
da: Forældet

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Allowed formats
da: Tilladte formater

en: - All -
da: - Alle -

en: Workflow settings
da: Indstillinger for arbejdsgang

en: Item ID
da: Element-ID

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Elements
da: Elementer

en: Progress
da: Fremdrift

en: Needs review
da: Skal gennemses

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
da: Der opstod en fejl ved behandling af %error_operation med argumenterne: @arguments

en: Remote URL
da: Web-kilde URL

en: Export to
da: Eksportér til

en: Bulk update
da: Masseopdatering

en: Actor
da: Skuespiller

en: Source text
da: Kildetekst

en: Asc
da: Stigende

en: The node UUID.
da: Node UUID.

en: Link to entity
da: Link til entity

en: Empty cart
da: Tøm kurv

en: Original language
da: Originalt sprog

en: Performance settings
da: Indstillinger for ydelse

en: Local Tasks
da: Lokale opgaver

en: With selection
da: Handling

en: Make entity label a link to entity page.
da: Brug entity-label som link til entity-side.

en: Replace variables
da: Erstat variable

en: Simple configuration
da: Simpel konfiguration

en: Basic HTML
da: Simpel HTML
