Translation Management Tool (8.x-1.11) - en to gu translation catalogue (57 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Title
gu: શિર્ષક

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Default action
gu: મૂળભૂત ક્રિયા

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Closed
gu: બંધ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Administration
gu: સંચાલન

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Search
gu: શોધ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Import
gu: આયાત

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Provider
gu: પ્રદાતા

en: Task
gu: કાર્ય

en: Key
gu: ચાવી

en: French
gu: ફ્રેન્ચ

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Sources
gu: સ્ત્રોતો

en: Accepted
gu: સ્વીકારેલા

en: Select list
gu: પસંદગી યાદી

en: Not available
gu: ઉપલબ્ધ નથી

en: Reference
gu: સંદર્ભ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Not translated
gu: અનુવાદીત નથી

en: Translation
gu: ભાષાંતર

en: « first
gu: પ્રથમ

en: Data
gu: માહિતી

en: About
gu: વિશે

en: Translate
gu: ભાષાંતર
