Translation Management Tool (8.x-1.14) - en to fi translation catalogue (140 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: user
fi: käyttäjä

en: Status
fi: Tila

en: Default action
fi: Oletustoiminto

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Closed
fi: Suljettu

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Currency
fi: Valuutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Tags
fi: Tagit

en: File
fi: Tiedosto

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: View
fi: Näytä

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Unassign
fi: Poista tilanteesta

en: Unassigned
fi: Ei kenellekään

en: Assigned
fi: Vastuuhenkilö

en: Status:
fi: Tila:

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: States
fi: Tilat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Created
fi: Luotu

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Submitted
fi: Lisätty

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Never
fi: Ei koskaan

en: To
fi: Osoitteeseen

en: From
fi: Lähettäjä

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Locale
fi: Lokalisointi

en: Normal
fi: Normaali

en: configure
fi: Muokkaa

en: Items
fi: Aiheet

en: Amount
fi: Määrä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: State
fi: Tila

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Owner
fi: Omistaja

en: Table
fi: Taulukko

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Expose
fi: Näytä

en: Task
fi: Tehtävä

en: Word count
fi: Sanojen määrä

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Pending
fi: Odottaa

en: Key
fi: Avain

en: French
fi: ranska

en: Messages
fi: Viestit

en: Sources
fi: Lähteet

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Source
fi: Lähde

en: Select list
fi: Valintalista

en: Source type
fi: Lähdetyyppi

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Immediately
fi: Heti

en: Not available
fi: Ei tarjolla

en: Reference
fi: Viittaus

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Review
fi: Tarkistus

en: Finished
fi: Valmis

en: Apply
fi: Käytä

en: Assign
fi: Liitä tilanteeseen

en: Not translated
fi: Kääntämättä

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Translated
fi: Käännetty

en: Translation
fi: Käännös

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Context
fi: Konteksti

en: German
fi: saksa

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Finish
fi: Valmis

en: About
fi: Tietoja

en: Download method
fi: Lataustapa

en: Untranslated
fi: Kääntämättä

en: Translate
fi: Käännä

en: Embed
fi: Upota

en: Checkout settings
fi: Kassan asetukset

en: Fail
fi: Ei läpäissyt

en: Security settings
fi: Turvallisuusasetukset

en: Assign to
fi: Osoita tehtävä

en: Source language
fi: Lähdekieli

en: Providers
fi: Tarjoajat

en: Default export format
fi: Oletusarvoinen vientimuoto

en: - Any -
fi: - Kaikki -

en: Outdated
fi: Vanhentunut

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Workflow settings
fi: Työnkulun asetukset

en: Item ID
fi: Artikkelin ID

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Elements
fi: Elementit

en: Needs review
fi: Vaatii tarkistusta

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Not translatable
fi: Ei käännettävissä

en: Master
fi: Isäntä

en: The node UUID.
fi: Solmun UUID.

en: Link to entity
fi: Linkitä entiteettiin

en: Empty cart
fi: Tyhjä ostoskori

en: Original language
fi: Alkuperäinen kieli

en: Performance settings
fi: Suorituskykyasetukset

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Make entity label a link to entity page.
fi: Tee entiteetin etiketistä linkki entiteetin sivulle.

en: Replace variables
fi: Korvaa muuttujat

en: Simple configuration
fi: Yksinkertaiset asetukset

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML
